Unutmadim Nasil Unutur Kalbim Alışamadım Indir

bk murli today

Posted by: BK Prerana

BK Prerana is executive editor at bkmurlis.net and covers daily updates from Brahma Kumaris Spiritual University. Prerana updates murlis in English and Hindi everyday.
Twitter: @bkprerana | Facebook: @bkkumarisprerana
Share:


  Unutmamak: Acı ve Kabullenme

  Unutmamak: Bir yara gibi kalbe kazınmış bir anı, bir veda, bir kayıp... Acı dolu bir yük gibi taşınır durur ruhumuzda. Nasıl unutur kalbim? diye sorarız kendimize. Alışamadım indir, diye fısıldar dilimiz.

  Geçmişin Gölgesi

  Geçmiş, her an peşimizdedir. Gölgesi üzerimize düşer, her adımda bizi takip eder. Anılar, zihnimizde canlanır; duygular, kalbimizi sarsar. Unutmaya çalıştıkça, daha da çok hatırlarız.

  Kabullenmenin Zorluğu

  Kabullenmek, unutmak kadar zor bir süreçtir. Yaşadıklarımızı kabullenmek, acımızı kabullenmek... Her şeyin bittiğini kabullenmek. Bu, çoğu zaman imkansız gibi gelir.

  Umut Işığı

  Ancak, karanlığın içinde bir umut ışığı daima vardır. Zaman, her şeyin ilacıdır derler. Acımız hafifler, anılarımız yumuşar. Kalbimizi yeni duygulara açarız.

  Unutmamak Anlamına Gelmez

  Unutmamak, her zaman acıyla yaşamak anlamına gelmez. Geçmişi anmak, ondan ders çıkarmak ve geleceğe yol almak mümkündür.

  Unutmamak ve Affetmek

  Unutmamak ve affetmek de bir arada mümkündür. Kalbimizi affetmeye açtığımızda, geçmişin yükünden biraz daha hafifleriz.

  Yolculuk Devam Ediyor

  Unutmamak, kabullenmek, affetmek... Hepsi bir yolculuktur. Bu yolculukta acıyla yüzleşmek, ondan ders çıkarmak ve kendimizi yeniden inşa etmek vardır.

  Unutmamak, her zaman acıyla yaşamak anlamına gelmez. Unutmamak, anmak, ders çıkarmak ve geleceğe yol almaktır.

  Unutmamak, kalbimizin bir köşesinde sonsuza dek yaşayacak bir anı olabilir. Ama bu anı, bizi esir almak zorunda değildir. Unutmamak, bizi daha güçlü ve daha olgun bir insan yapabilir.

  Unutmamak ve affetmek, özgürlüğe giden yoldur.

  2024-01-18T15:37:38.855+05:30

  No comments

  Note: Only a member of this blog may post a comment.