Hal Nasik Contact Number

bk murli today

Posted by: BK Prerana

BK Prerana is executive editor at bkmurlis.net and covers daily updates from Brahma Kumaris Spiritual University. Prerana updates murlis in English and Hindi everyday.
Twitter: @bkprerana | Facebook: @bkkumarisprerana
Share:


  Hindistan Havacılık Sanayii Limited (HAL) Nasik Bölümü Hakkında Bilgiler

  Konu: HAL Nasik Bölümü İletişim Bilgileri, Tarihi ve Faaliyetleri

  Başlıklar:

  • Genel Bilgi
  • Tarihçe
  • Faaliyet Alanları
  • İletişim Bilgileri

  Genel Bilgi:

  Hindistan Havacılık Sanayii Limited (HAL) Nasik Bölümü, Maharashtra eyaletinin Nasik şehrinde bulunan bir havacılık üretim tesisidir. 1964 yılında kurulan tesis, HAL'in en büyük üretim tesislerinden biridir ve çeşitli uçak ve helikopter türleri üretmektedir.

  Tarihçe:

  HAL Nasik Bölümü, 1964 yılında Hindustan Aeronautics Limited (HAL) tarafından kurulmuştur. İlk olarak, HAL Kanpur tarafından üretilen HF-24 Marut savaş uçağının gövdelerini üretmek için kurulmuştur. Zamanla tesis büyümüş ve çeşitli uçak ve helikopter türleri üretmeye başlamıştır.

  Faaliyet Alanları:

  HAL Nasik Bölümü'nün faaliyet alanları şunlardır:

  • Uçak ve helikopter üretimi: HAL Nasik Bölümü, HAL Tejas hafif savaş uçağı, HAL Dhruv helikopteri, HAL Chetak helikopteri ve HAL ALH Dhruv Mk III helikopteri gibi çeşitli uçak ve helikopter türleri üretmektedir.
  • Uçak ve helikopter onarımı ve bakımı: HAL Nasik Bölümü, Hindistan Hava Kuvvetleri, Hindistan Donanması ve Hindistan Sahil Güvenliği'ne ait uçak ve helikopterlerin onarım ve bakımını da yapmaktadır.
  • Havacılık komponentleri üretimi: HAL Nasik Bölümü, uçak ve helikopterler için çeşitli komponentler de üretmektedir.

  İletişim Bilgileri:

  Adres:

  HAL Nasik Bölümü Ojhar, Maharashtra, Hindistan

  Telefon: +91-253-257-2222

  Faks: +91-253-257-2223

  Web sitesi: https://www.hal-india.co.in/

  Not:

  Yukarıda verilen iletişim bilgileri HAL Nasik Bölümü'nün ana ofisine aittir. Bölümün diğer departmanları için iletişim bilgileri web sitesinde bulunabilir.

  Önemli Not:

  Bu yazı, "hal nasik contact number" arama sorgusu için yanlış konuya sahiptir. Arama sorgusu ile ilgili bilgi için HAL'in web sitesini ziyaret etmeniz veya HAL'in müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz önerilir.

  2024-01-09T02:54:52.235+05:30

  No comments

  Note: Only a member of this blog may post a comment.